اطلاعیه – آیین نامه برگزاری دومین دوره انتخابات هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان هرمزگان

 به اطلاع همکاران گرامی می رساند:

مستندا به آیین نامه لایحه قانونی استقلال کانون وکلا دادگستری  مصوب ۱۴۰۰ موارد زیر به عنوان شرایط لازم الرعایه  در برگزاری  انتخابات دومین دوره هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان هرمزگان اعلام می گردد.

۱-انتخاب جمعی و مخفی انجام می‏گیرد و رأی دهنده باید رأی خود را روی اوراقی که به مهر هیأت نظارت رسیده و در آن به تعداد اعضای اصلی ردیف شماره دار پیش بینی شده ، نوشته شود.

٢- رأی دهنده پس از ارائه پروانه وکالت، رأی خود را به صندوق آرا می‏اندازد و در لیست اسامی واجدین شرایط انتخاب کنندگان، مقابل نام خود را امضا می‏نماید و روی پروانه، مهر انتخابات زده خواهد شد.

٣- حق رأی کسانی که تا پایان جلسه برای رأی دادن حاضر نشوند، ساقط خواهد شد.

٤- آرایی که دارای نشان یا امضاء باشد، باطل است و اسامی مکرر حساب نمی‏شوند و اسامی زائد بر عده که باید انتخاب شوند، قرائت نخواهد شد.

٥- از واجدین شرایط انتخاب شدن، کسانی که دارای آرای بیشتر هستند، عضو اصلی و کسانی که بعد از اعضای اصلی بیش از سایرین دارای رأی باشند، عضو علی البدل هستند.

٦- اگر روز اخذ رأی مصادف با تعطیل شد روز بعد، انتخابات برگزار خواهد شدو احتیاج به دعوت مجدد نخواهد بود.

٧- از ٢٤ ساعت قبل از شروع رأی گیری ، هر گونه تبلیغ مبنی بر موافقت یا مخالفت داوطلبان عضویت هیأت مدیره، به کلی ممنوع می باشد.

٨- پس از انقضای مدت رأی‏گیری، اگر وقت کافی باشد و در غیر اینصورت، هیأت نظارت صندوق را لاک و مهر و روز بعد، شروع به استخراج می‏نماید و به هر ورقه که قرائت شود، مهر «قرائت شد» زده و ضبط خواهد شد.

٩- اسامی واجدین شرایط عضویت هیأت مدیره در محل اخذ رأی، آگهی خواهد شد.

 رئیس هیأت نظارت بر انتخابات دومین دورۀ هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری هرمزگان

فاوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enemad-logo